Activity: Participating in or organising an event › Conference › Academic
Description
De doorstroom van leerlingen met een niet-westerse migratieachtergrond naar kunststudies in het hbo en op de universiteit laat te wensen over. Dat heeft tot gevolg dat sommige groepen te weinig vertegenwoordigd zijn bij culturele instellingen zoals musea, waardoor niet iedereen zich kan herkennen in het culturele aanbod in Nederland.
Dit symposium is een eerste stap in het onderzoek naar hoe meer groepen leerlingen en studenten zich kunnen herkennen in het kunstonderwijs. Daarvoor brengen we onderzoekers van de VU, docenten en vertegenwoordigers van de lerarenopleidingen en het kunstvakonderwijs samen.
Het doel is om het gesprek tussen vo, hbo en universiteit op gang te brengen en gezamenlijk te onderzoeken hoe het kunstcurriculum van het kunstvakonderwijs beter aan kan sluiten bij de diversiteit van de leerlingenpopulatie.