Skip to main navigation Skip to search Skip to main content

Dakloosheid groeit, maar de oplossing ligt binnen handbereik

  • Nienke Boesveldt

Press/Media: Research

Description

De meeste Nederlanders liggen 's nachts lekker in hun eigen bed te slapen. Maar stel je voor dat je geen eigen bed hebt. Waardoor je in de nacht op zoek moet naar een veilige en warme plek om te kunnen slapen. Onder een brug, bij een opvang of voor de zoveelste keer bij een vriend op de bank. Élke nacht weer.

 

Het is voor te veel mensen een realiteit. Nienke Boesveldt doet er alles aan om dat te veranderen. Ze is onderzoeker en docent op het gebied van dakloosheid aan de UvA en de VU Amsterdam.

 

Met haar onderzoeken probeert ze het beleid en perspectief op dakloosheid positief te veranderen. Tijdens De Nacht van NTR Wetenschap vertelt ze in de studio wat er nodig is om ieder mens een dak boven zijn hoofd te geven.

Period23 Jan 2025

Media contributions

1

Media contributions

  • TitleDakloosheid groeit, maar de oplossing ligt binnen handbereik
    Degree of recognitionNational
    Media name/outletDe Nacht van NTR Weternschap
    Media typeRadio
    Country/TerritoryNetherlands
    Date23/01/25
    DescriptionDe meeste Nederlanders liggen 's nachts lekker in hun eigen bed te slapen. Maar stel je voor dat je geen eigen bed hebt. Waardoor je in de nacht op zoek moet naar een veilige en warme plek om te kunnen slapen. Onder een brug, bij een opvang of voor de zoveelste keer bij een vriend op de bank. Élke nacht weer. Het is voor te veel mensen een realiteit. Nienke Boesveldt doet er alles aan om dat te veranderen. Ze is onderzoeker en docent op het gebied van dakloosheid aan de UvA en de VU Amsterdam. Met haar onderzoeken probeert ze het beleid en perspectief op dakloosheid positief te veranderen. Tijdens De Nacht van NTR Wetenschap vertelt ze in de studio wat er nodig is om ieder mens een dak boven zijn hoofd te geven.
    Producer/AuthorRadio NPO
    URLhttps://www.nporadio1.nl/podcasts/de-nacht-van/119020/dakloosheid-groeit-maar-de-oplossing-ligt-binnen-handbereik
    PersonsNienke Boesveldt