Frans de Waal toonde dat aap en mens erg op elkaar lijken. Wat doet dat met ons mensbeeld?

Press/Media: Expert Comment

Description

De vorige week overleden primatoloog Frans de Waal liet zien dat (mens)apen en mensen meer gemeen hebben dan we lange tijd dachten. Ook bonobo’s en chimpansees beschikken over emoties en empathie, rechtvaardigheidsgevoel en moraal. “Ik heb de apen een beetje omhoog gebracht, en, eh, de mensen een beetje naar beneden”, zei hij volgens NRC in 2014. Eeuwenlang vonden filosofen en theologen de mens uniek. Wat blijft er van dat denkbeeld nog over? Waarom wíl de mens eigenlijk zo graag uniek zijn?

Period21 Mar 2024

Media contributions

1

Media contributions

  • TitleFrans de Waal toonde dat aap en mens erg op elkaar lijken. Wat doet dat met ons mensbeeld?
    Degree of recognitionNational
    Media name/outletTrouw
    Media typePrint
    Country/TerritoryNetherlands
    Date21/03/24
    DescriptionDe vorige week overleden primatoloog Frans de Waal liet zien dat (mens)apen en mensen meer gemeen hebben dan we lange tijd dachten. Ook bonobo’s en chimpansees beschikken over emoties en empathie, rechtvaardigheidsgevoel en moraal. “Ik heb de apen een beetje omhoog gebracht, en, eh, de mensen een beetje naar beneden”, zei hij volgens NRC in 2014. Eeuwenlang vonden filosofen en theologen de mens uniek. Wat blijft er van dat denkbeeld nog over? Waarom wíl de mens eigenlijk zo graag uniek zijn?

    Producer/AuthorW. vd Poll
    URLhttps://www.trouw.nl/religie-filosofie/frans-de-waal-toonde-dat-aap-en-mens-erg-op-elkaar-lijken-wat-doet-dat-met-ons-mensbeeld~b872403f/
    PersonsMohamed Ajouaou