Media contributions
1Media contributions
Title Zonder Weski strompelt Marengo naar de eindstreep Media name/outlet Trouw Country/Territory Netherlands Date 17/05/23 Description ‘Marengo is uniek, historisch én tragisch’
Bram Groothoff, docent-onderzoeker strafrecht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, heeft eveneens lof voor justitie. “De jaren negentig kenden ook veel geweld en liquidaties in de onderwereld. Maar de kopstukken van toen, noem een Sem Klepper, zijn eigenlijk nooit vervolgd. Het OM en de politie kreeg dat soort zaken lange tijd niet rond. Nu zijn zij vrij effectief in het vervolgen en lang straffen van mensen die opdrachten geven voor liquidaties.”
Volgens Groothoff is Marengo uniek. “In de kern komt het erop neer dat we niet kunnen toestaan dat mensen in de onderwereld bepalen wie er wel of niet wordt doodgeschoten. Met deze zaak wil de overheid het signaal afgeven dat je met dat soort gedrag niet wegkomt. En op die boodschap is vanuit de onderwereld een keihard antwoord gekomen, iets wat de zaak naast belangrijk ook tragisch maakt.”
“Eigenlijk is iedereen klaar met deze strafzaak”, gaat hij verder. “De kroongetuigedeal werd vijf jaar geleden gepresenteerd als een grote slag. En zeker, dat is het ook geworden, maar met wel heel veel kosten. Zouden we met de moorden in de omgeving van de kroongetuige het dieptepunt bereikt hebben?”Producer/Author Isabel Baneke URL https://www.trouw.nl/binnenland/zonder-weski-strompelt-marengo-richting-de-eindstreep~be4c7a32/ Persons Bram Groothoff