Lijn tandheelkundige vaardigheden 1B

Course

URL study guide

https://studiegids.vu.nl/en/courses/2025-2026/T_B1LTV1B

Course Objective

De student …heeft (ruimtelijk) inzicht, werkt systematisch en met kleine dimensies bij het uitvoeren van complexere preklinische opdrachten en voert een zorgcyclus uit bij een patiënt.heeft manuele vaardigheden, werkt volgens voorschrift met composiet en werkt composiet nauwkeurig af met roterend instrumentarium in een cariologische setting.voert het (pre)klinisch Hygiëne en infectiepreventieprotocol (HIP) correct uitwerkt volgens ergonomische richtlijnen.werkt samen, observeert en assisteert proactief bij medestudenten, stuurt een assistent aan en geeft en ontvangt feedback.communiceert professioneel tijdens een kennismakingsgesprek met een patiënt, bij het afnemen van een anamnese en het vastleggen van patiëntgegevens in Axium.toont een professionele attitude.Deze leerdoelen horen bij de volgende competenties in het Raamplan Mondzorg 2020: 1.1 (1), 1.2 (1), 1.3 (1), 1.4 (1), 1.9 (1), 1.20 (1), 1.22 (1), 1.23 (1), 1.26 (1), 1.28 (1), 1.29 (1), 1.33 (1), 1.34 (1), 1.39 (1) 2.2 (1), 2.5 (1), 2.7 (1) 3.1 (1), 3.8 (1) 4.1 (1), 4.4 (1) 5.1 (1), 5.5 (1), 5.6 (1) 6.4 (1), 6.7 (1), 6.11 (1), 6.12 (1) 7.1 (1), 7.2 (1), 7.3 (1), 7.4 (1), 7.5 (1), 7.6 (1), 7.8 (1), 7.9 (1), 7.11 (1), 7.12 (1), 7.13 (1), 7.14 (1), 7.15 (1) Voor een verklaring van de competenties zie de OER, artikel 10.3.

Course Content

Je ontwikkelt je inzicht en tandheelkundige vaardigheden verder door complexere opdrachten uit te voeren en een patiënt te behandelen. Hierbij is het belangrijk dat je je daarbij houdt aan de ergonomische richtlijnen en de hygiëneprotocollen.

Teaching Methods

Preklinische practicaKlinische practicaZelfstudie: als voorbereiding op het onderwijs in de (pre)kliniek en in de werkgroepen doe je zelfstudie en voer je verplichte thuisopdrachten uit.

Method of Assessment

Je sluit de Lijn Tandheelkundige Vaardigheden 1B met een voldoende af als je voldoet aan de volgende voorwaardenJe hebt de vaardigheidsmeting 'Occlusaal prepareren met indirect zicht' met een voldoende afgerondJe hebt de toets ‘Gebitreiniging op fantoom in de kliniek’ met een voldoende afgerond,Je hebt de vaardigheidsmeting ‘Communicatie’ met een voldoende afgerond,Je hebt alle assignments van de Lijn TV 1B afgerond.Daarnaast heb je voldaan aan de aanwezigheidseisen voor de Lijn (Zie de Onderwijs
- en Examenregeling (OER). Artikel 11.5), je hebt voldoende actief deelgenomen aan de practica en werkgroepen en je hebt je professioneel gedragen tijdens de lijn Tandheelkundige Vaardigheden 1B.

Literature

Theorie vind je:in de Canvascursus Lijn TV 1Bop Zenyain het boek 'Cariës Management-Science and Clinical Practice', Meyer-Lueckel, Paris, Ekstrandin het boek 'Professionele Gebitsreiniging', Marcel van der Zwet, sectie parodontologie ACTA

Recommended background knowledge

Om te kunnen starten met de Ba2 lijn Tandheelkundige Vaardigheden 2A en met de Ba2 lijn Tandheelkundige Preventie moet je de Ba1 lijn Tandheelkundige Vaardigheden 1B met een voldoende hebben afgerond.

Explanation Canvas

Raadpleeg de Canvas cursus regelmatig, hier staat alle benodigde informatie.
Academic year1/09/2531/08/26
Course level9.00 EC

Language of Tuition

  • Dutch

Study type

  • Bachelor