Peergroup 2 Semester 1

Course

URL study guide

https://studiegids.vu.nl/en/courses/2024-2025/O_MLPEERG_2F

Course Objective

De student werkt in de sessies Peergroup (PG) aan het systematisch reflecteren op de eigen onderwijspraktijk en gebruikt hierbij onder meer kennis uit de school en opleiding, feedback van derden en beeldmateriaal van de eigen praktijkuitvoering. Tijdens de beenkomsten wordt ingegaan op belangrijke zaken t.a.v. de meesterproef, zoals de casusleerling en videoreflectie. De bijeenkomsten maken onderdeel uit van het vak Didactiek 3.

Course Content

In een aantal peergroupsessies op maandag (instituutsdag) staat het handelen als ‘professional’ centraal. Studenten leren de regie te nemen over hun eigen leerproces. Ook ontwikkelen ze hun persoonlijke visie op onderwijs en een professionele identiteit, waarin ze de eisen die het beroep van docent aan ze stelt verbinden met eigen kennis, waarden en motieven.

Teaching Methods

Aantal werkgroepen op maandag (instituutsdag).

Method of Assessment

Onderdelen uit de peergroup worden getoetst in de meesterproef (Didactiek 3).

Literature

Eventuele literatuur wordt nader bepaald en via de Peergroup Canvaspagina gedeeld.

Target Audience

Peergroup 2 is onderdeel van de (eenjarige) Master LVHO en de (tweejarige) Master Educatie.

Custom Course Registration

Hoewel Peergroup 2 onderdeel uitmaakt van het vak Didactiek 3 dienen studenten apart voor het onderdeel peergroup ingeschreven te staan.

Entry Requirements

Didactiek 1 en 2 (inclusief peergroup 1) afgerond (of vrijgesteld van).
Academic year1/09/2431/08/25
Course level0.00 EC

Language of Tuition

  • Dutch

Study type

  • Master