Abstract
Original language | Dutch |
---|---|
Title of host publication | De gekooide mens. Gevangenisstraf als doorleefde realiteit |
Place of Publication | Leuven |
Publisher | Leuven University Press |
ISBN (Print) | 9789462700659 |
Publication status | Published - 2016 |
Bibliographical note
In boek 'De gekooide mens. Gevangenisstraf als doorleefde realiteit.Cite this
}
Islamitisch gevangenispastoraat, context, enkele grondslagen en uitdagingen. / Ajouaou, M.
De gekooide mens. Gevangenisstraf als doorleefde realiteit. Leuven : Leuven University Press, 2016.Research output: Chapter in Book / Report / Conference proceeding › Conference contribution › Professional
TY - GEN
T1 - Islamitisch gevangenispastoraat, context, enkele grondslagen en uitdagingen
AU - Ajouaou, M.
N1 - In boek 'De gekooide mens. Gevangenisstraf als doorleefde realiteit.
PY - 2016
Y1 - 2016
N2 - Reflecties op het leven achter tralies De gevangenis is een totaalinstituut en heeft een fundamentele impact op alle aspecten van het leven. De gekooide mens is niet alleen beroofd van zijn vrijheid, hij wordt ook geconfronteerd met de grenzen van het bestaan. Vanuit zijn ervaring als aalmoezenier in de Centrale Gevangenis van Leuven, schreef criminoloog Achiel Neys (1943-2013) veelvuldig over de belevings- en zingevingsdimensies van de vrijheidsberovende straf. Zijn teksten hebben vandaag nog niets aan actualiteitswaarde ingeboet. Ze nodigen uit tot debat en reflectie, en illustreren de unieke positie die Neys innam in het debat over de strafuitvoering. De gekooide mens situeert zich op het kruispunt van criminologie, filosofie, theologie en literatuur. Het bundelt de belangrijkste publicaties van Achiel Neys en plaatst deze in dialoog met de hedendaagse gevangenisrealiteit. Die wordt vertolkt door verschillende deskundigen uit Vlaanderen en Nederland die, ieder vanuit een andere achtergrond, reflecteren op het werk van Neys en de relevantie daarvan voor het leven achter tralies vandaag de dag.
AB - Reflecties op het leven achter tralies De gevangenis is een totaalinstituut en heeft een fundamentele impact op alle aspecten van het leven. De gekooide mens is niet alleen beroofd van zijn vrijheid, hij wordt ook geconfronteerd met de grenzen van het bestaan. Vanuit zijn ervaring als aalmoezenier in de Centrale Gevangenis van Leuven, schreef criminoloog Achiel Neys (1943-2013) veelvuldig over de belevings- en zingevingsdimensies van de vrijheidsberovende straf. Zijn teksten hebben vandaag nog niets aan actualiteitswaarde ingeboet. Ze nodigen uit tot debat en reflectie, en illustreren de unieke positie die Neys innam in het debat over de strafuitvoering. De gekooide mens situeert zich op het kruispunt van criminologie, filosofie, theologie en literatuur. Het bundelt de belangrijkste publicaties van Achiel Neys en plaatst deze in dialoog met de hedendaagse gevangenisrealiteit. Die wordt vertolkt door verschillende deskundigen uit Vlaanderen en Nederland die, ieder vanuit een andere achtergrond, reflecteren op het werk van Neys en de relevantie daarvan voor het leven achter tralies vandaag de dag.
M3 - Conference contribution
SN - 9789462700659
BT - De gekooide mens. Gevangenisstraf als doorleefde realiteit
PB - Leuven University Press
CY - Leuven
ER -